ERASMUS ile Yurt Dışında Okumak

İTÜ İşletme Mühendisliği Bölümü, 2003/2004 akademik yılından bu yana ERASMUS Programı ile öğrenci ve öğretim üyesi değişimi gerçekleştirmektedir. İlk yıl Hollanda Inholland Üniversitesi Rotterdam ile başlayan öğrenci değişim süreci, takip eden yıllarda yeni üniversiteler ile ikili anlaşmalar yapılarak devam etmiş, bölümün ikili anlaşma imzaladığı üniversite ve giden öğrenci sayılarında sürekli bir artış yaşanmıştır.

Bölümümüzün ikili anlaşması bulunan ülke ve üniversitelerden bazıları :

Almanya

Avusturya

Belçika

Finlandiya

Fransa

Hollanda

İsveç

İtalya

Öğrencilerimiz, bölüm kontenjanlarının yanı sıra okulumuzun genel mühendislik kontenjanlarından da yararlanabilmektedir.

İkili anlaşma imzalanmış üniversitelerin ve lisans, yüksek lisans kontenjanlarının en güncel haline ulaşmak için lütfen linki tıklayınız.

Yurt dışına gönderilen öğrencilerin yanı sıra, ERASMUS öğrenci değişim programı kapsamında bölümümüzü ziyarete gelen öğrencilerin sayısında da bir artış gözlenmektedir. Bölümümüze Almanya, Belçika, Fransa, Hollanda gibi ülkelerdeki üniversitelerden öğrenciler gelmektedir.

Başvuru süreçleriyle ilgili detaylı bilgi için linki tıklayınız.

Lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde öğrenci değişimi ile ilgili detaylı bilgilere İTÜ AB Merkezi web sayfalarından ulaşılabilir.

ERASMUS Koordinatörü

Gelen Öğrenci

 

Zeynep Erden Bayazıt

 

 

Giden Öğrenci

 

Ahmet Atıl AŞICI

 

 

Eposta:erdenz@itu.edu.tr

 

Ofis: A410

Tel:+90 212-2931300 (x 2045)

Öğrenci Görüşme Saatleri:

E-posta randevu ile.

 

 

Eposta:asici@itu.edu.tr

 

Ofis: D603

Tel:+90 212-2931300 (x 2050 x 213)

Öğrenci Görüşme Saatleri:

Salı 14:30-16:00 ya da e-posta randevu ile.